4.8
(28)

فیبروزیتالتهاب‌ یا درد در عضلات‌، غلاف‌ عضلات‌، و لایه‌های‌ بافت‌ همبند تاندون‌ها

فیبروزیت

فیبروزیت یک نوع بیماری است که موجب درد و التهاب در عضلات و لایه های هم بند استخوان ها و تاندون ها می شود. گفته شده که این عارضه بیشتر در قسمت پایین کمر، گردن، شانه، سینه، بازوهای بدن رخ می دهد.

فیبروزیت یک بیماری التهابی است که در بیشتر موارد با بیماری روماتوئید اشتباه گرفته می شود. اما بهترین متخصص ارتوپد قادر است تا از پس تشخیص آن بربیاید. برای این که این بیماری با روماتوئید اشتباه گرفته نشود، باید علائم را به طور دقیق توسط بهترین متخصص ارتوپد مورد بررسی قرار داد تا بعدها دچار مشکل نشوید.

دلایل به وجود آمدن سندرم فیبروزیت

دلیل به وجود آمدن این بیماری در بدن هر بیمار باید به طور خاص توسط بهترین متخصص ارتوپد مورد بررسی و آزمایش قرار بگیرد. اما به طور کلی می توان گفت که این عارضه به دلیل نبود تعادل شیمیایی مغز صورت می گیرد.

به این معنا که در سیستم امنیتی بدن یک سری مشکلاتی رخ می دهد که به دنبال آن سندرم فیبروزیت رخ می دهد. از موارد دیگری که بروز این بیماری را در بدن تشدید می کند، می توان به:

  1. سابقه التهاب مفصلی
  2. آسیب های عضلانی طی ورزش های سنگین و حرفه ای
  3. عفونت های ویروسی در گذشته و درمان ناقص آن ها
  4. بی تحرکی
  5. تغذیه نامناسب

درمان فیبروزیت (درد منتشر بدن)

هیچ درمان قطعی برای فیبرومیوزیت وجود ندارد. با این حال، برخی علائم بیماری را می‌توان با درمان‌های دارویی و غیردارویی برطرف کرد. در بسیاری مواقع بهترین نتایج هنگامی رخ می دهد که چند روش درمانی باهم انجام می‌گیرند.

درمان‌های دارویی می‌توانند به بهبود الگوی خواب، رفع درد و فیبروزیت کمک کنند. تجویز دارو وقتی با درمان‌های غیردارویی مستمر اجرا گردد، بیشترین تاثیر را بر تسکین درد می‌گذارد. برخی داروها که غالبا در پروسه درمان فیبرومیالژیا تجویز می‌شوند عبارت اند از داروهای گروه ضدافسردگی (اساسا این داروها به منظور درمان اضطراب و افسردگی بیماران تولید می‌شوند) و داروهای ضد تشنج (داروهایی که جهت درمان بیماری تشنج کاربرد دارند).

تلفیقی از ورزش‌های هوازی و حرکات استقامتی، یا نرمش‌های کششی در کاهش درد، حساسیت، سفتی و اختلال خواب بیماران مبتلا به فیبروزیت کارساز هستند. درصورتی که با ورزش کردن علائم بیماری رفع شد، بهتر است برای کسب نتایج نهایی به انجام این حرکات ادامه دهید. تمرین کردن با دوست یا مربی تمرین شخصی می‌تواند انگیزه‌تان در ادامه ورزش درمانی را بالا ببرد.

خانه درد از سال 1400 به عنوان مدرن ترین و پیشرفته ترین کلینیک ارائه دهنده ی خدمات فوق تخصصی به بیماران داخل و خارج از کشور در زمینه ستون فقرات، ارتوپدی و درد شروع به فعالیت نموده است.
پزشکان این مجموعه را بهترین و مجربترین جراحان فوق تخصص ستون فقرات و ارتوپدی تشکیل داده اند.
ارائه خدمات با استفاده از جدیدترین روش های تشخیصی و درمانی و مدرن ترین تجهیزات پزشکی در سطح استاندارد های بین المللی همگام با مراکز مشهور و معتبر در آمریکا و اروپا میباشد.

به این صفحه چند امتیاز میدی؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید!

میانگین رتبه 4.8 / 5. 28

02126703126
Call Now Buttonتماس فوری